Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Pomoc w dokończeniu wydechu i wycena w st170
EL-TEC > Produkty EL-TEC > Pytania i odpowiedzi
PAWELwrx
Witam! Posiadam w swoim focusie st170 tłumik środkowy i końcowy przelotowy supersprint. Tłumik końcowy ze stali nierdzewnej :
82.44.04
tłumik środkowy ze stali nierdzewnej :
82.44.03
Reszta jest seryjna... chciałbym wymienić resztę, tzn. od środkowego tłumika do kolektora wydechowego. katalizator z wspawana rurka lub z lepszą przepustowością. chciałbym dowiedzieć się jaki jest orientacyjny koszt wymiany tej części wydechu.
W tej chwili wydech od 3tyś/obr do 4tyś wpada w jakiś rezonans i w tym zakresie nieprzyjemnie buczy. Przed wymianą na te supersprinty tego nie było, wydaje mi się, że mają one większą średnicę przelotową i może dlatego?...
W moim przypadku konieczne jest stawienie się u was osobiście czy możliwa byłaby po prostu wysyłka tych gratów?
wojtek EL-TEC
Witam serdecznie!

Oczywiście bardzo chętnie zajmiemy się Pańskim układem wydechowym w Focusie.
Rozumiem, że kolektor wydechowy zostaje, a my mamy wykonać rurę od kolektora wydechowego, przechodzącą nad przednią belką, z nowym złączem elastycznym i połączyć się z tłumikiem środkowym.
Do rury wstawimy potrzebne gniazda sondy lambda i "oszukamy" sygnał drugiej sondy, aby nie łapała błędu z powodu braku katalizatora.
Koszt takiej operacji to około 700 zł.
Czas trwania prac to około 5-6 godzin, w zależności od tego jak szybko uda nam się zdemontować rury seryjne.
Możemy do tej rury wbudować sportowy katalizator o obniżonych oporach przepływu, wówczas całość będzie kosztowała w granicach 1600 zł.
Podałem ceny wraz z montażem, wliczony podatek VAT.
Odnośnie rezonansu - postaramy się go zlikwidować, ale musimy wpierw zobaczyć auto i samemu spróbować zdiagnozować - co jest jego przyczyną, wtedy dopiero możemy "coś poradzić".
Oczywiście w grę wchodzi jedynie wizyta u nas, nie mamy możliwości wykonać tych produktów "na odległość" - aby idealnie całość spasować - rurki budujemy w oparciu o samochód.

pozdrawiam i zapraszam

Wojciech Lutomski, firma EL-TEC
karolinka777
Focus to bardzo awaryjne auto
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.